Podwiesia do integracji sensorycznej

Podwiesia to niezbędny element wyposażenia każdej sali i placówki do terapii integracji sensorycznej. To sprzęt służący do podwieszania, czyli montowania sprzętów podwieszanych do terapii SI. Podwiesie stalowe ma solidną konstrukcję mocowaną do podłogi lub do sufitu i odpowiednio zaprojektowany rozstaw haków zapewniający stabilność. W naszym sklepie możesz znaleźć:

  • podwiesia stalowe (typu T o otwartej konstrukcji stojaka i typu U o zamkniętej konstrukcji bramki)
  • podwiesia podsufitowe (stalowe i linowe)

Samo podwiesie jest konstrukcją, która ma służyć do nauki równowagi na różnych płaszczyznach i bez względu na powierzchnię. Na te konstrukcje zawiesza się inne sprzęty, jak huśtawki czy drabinki, po których dziecko może się wspinać czy bujać się na nich. Fachowe zamocowanie sprzętu na ścianie lub suficie pozwala na bezpieczne i prawidłowe ćwiczenia.

Podwiesie – niezbędny sprzęt do integracji sensorycznej

Podwiesie do integracji sensorycznej jest jednym ze sprzętów stosowanych do stymulacji przedsionkowej, czyli stymulacji układu przedsionkowego w trakcie ruchu liniowego i wirowego. Służy też do pracy nad koordynacją ruchowo-wzrokową dziecka. Podczas zajęć terapii integracji sensorycznej z wykorzystaniem podwiesia dzieciom dostarczane są różne bodźce, zapewniając wielozmysłową stymulację. Skorzystanie z produktu, jakim jest podwiesie, pozwala na intensywną pracę nad ukształtowaniem koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej. Dziecko zdobywa umiejętność utrzymywania balansu i odpowiedniej pozycji ciała.

Podwiesia SI prosto od producenta

Jako producent sprzętu do integracji sensorycznej Monesi tworzymy elementy wyposażenia i sprzętu SI do terapii z dziećmi. Produkty, takie jak podwiesia, pomagają zawiesić huśtawki, które są z powodzeniem wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi. Możesz skorzystać z nich w salach integracji sensorycznej czy w ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci. Praca na tego typu sprzęcie ma na celu rozwój zdolności ruchowych dziecka z pomocą ćwiczeń. Podwiesie jako sprzęt do terapii SI ma mnóstwo zastosowań.

Podwiesia do integracji sensorycznej dostępne w sklepie internetowym wykonujemy wyłącznie z atestowanych materiałów z certyfikatami. Połączenia spawane spełniają normy PN EN ISO 5817. Wytrzymała konstrukcja produktów i wysoka jakość komponentów wykorzystanych do produkcji zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania sprzętu do terapii integracji sensorycznej.

Sprawdź ofertę i wybierz podwiesie sufitowe SI lub podwiesie wolnostojące idealnie dopasowane do potrzeb dzieci.

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników