Sprzęt naziemny stanowi jeden z najważniejszych segmentów wyposażenia ośrodków specjalizujących się w integracji sensorycznej. Wchodzące w jego skład urządzenia pozwalają leczyć różnorodne zaburzenia integracji czynnościowej i czucia. Terapia prowadzona z wykorzystaniem sprzętu naziemnego do integracji sensorycznej jest stale wykorzystywana przez terapeutów SI.

Pojęcie „sprzęt naziemny” obejmuje zarówno dyski sensoryczne, kołyski – równoważnie w wielu rozmiarach dopasowanych do wzrostu użytkowników, jak i maty interaktywne. Każde z tych urządzeń pomaga w uaktywnianiu innych obszarów ciała dzieci i dorosłych.

Maty sensoryczne dla dzieci i dorosłych

Poznaj sposób na rozwój i wzmacnianie wyobraźni dotykowej. Zróżnicowana faktura i intensywne kolory pobudzają ośrodki wzroku i dotyku podczas terapii. Interaktywne maty sensoryczne są dodatkowo wyposażone w źródła światła i dźwięku, które stymulują do aktywności w różnym tempie.

Schody, tory i ścieżki sensoryczne

Te pomoce stosowane w integracji sensorycznej skupiają się przede wszystkim na wspomaganiu koordynacji ruchowej. Wykonane przez firmę Monesi z w pełni z atestowanych materiałów, są bezpieczne i trwałe. Sprzęt naziemny w postaci schodów, torów i gotowych ścieżek sensorycznych to idealne uzupełnienie gimnastyki korekcyjnej.

Kołyski i dyski do SI

Nieodłącznym etapem integracji sensorycznej jest praca nad zmysłem równowagi. Pomagają w niej kołyski – równoważnie oraz dyski sensoryczne wykonane z bezpiecznych materiałów. Stabilna konstrukcja gwarantuje komfort terapeuty i pacjentów.

Tunele i zestawy klocków do integracji sensorycznej

Jednym z najchętniej wykorzystywanych rodzajów pomocy w integracji sensorycznej są tunele sensoryczne. Ich stosowanie pozwala pacjentom w różnym wieku na doskonalenie zdolności motorycznych w formie zabawy. Uniwersalność tunelu SI umożliwia terapeutom organizowanie aktywności ruchowych obejmujących m.in. rolowanie, przeciskanie się i siedzenie wewnątrz konstrukcji. Tunele sensoryczne są wykonane z wielokolorowego, łatwego w pielęgnacji materiału, który przyciąga wzrok najmłodszych pacjentów i zachęca ich do aktywności.

Podczas zajęć integracji sensorycznej chętnie stosowane są też zestawy klocków. Miękkie elementy w różnych rozmiarach pobudzają wyobraźnię i zdolności motoryczne. Konstrukcje budowane z klocków SI stanowią niekończące się wyzwanie dla uczestników terapii.

Poznaj naziemny sprzęt do integracji sensorycznej od polskiego producenta Monesi. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wybierz produkty najwyższej jakości.

Wyświetlanie 1–12 z 55 wyników