Wyświetlanie 1–20 z 54 wyników

1. Podwiesie podsufitowe krzyżowe 5-zaczepowe

Original price was: 1,500.00zł.Current price is: 1,350.00zł.
Podwiesie podsufitowe krzyżowe 5-zaczepowe. Podwiesie jest wyrobem medycznym i oznaczone znakiem CE W skład oferowanego zestawu wchodzą: 1. Podwiesie podsufitowe krzyżowe 5-zaczepowe; 2. 5 haków wraz z karabińczykami Dane techniczne: Długość: 140cm; Szerokość: 140cm; Dostępność: DOSTĘPNY W DUŻYCH ILOŚCIACH. Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów całego zamówienia.

Bocianie gniazdo + domek

349.00
Bocianie gniazdo + domek  Dane techniczne: Wysokość: 132,5 cm Średnica: 100 cm Maksymalne obciążenie: do 150 kg Materiał: tkanina Oxford, PP Dostępność: dostępny Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów przesyłki.

Bocianie gniazdo 1 – huśtawka 100cm.

365.00
Bocianie gniazdo 1 - huśtawka 100cm. Dane techniczne:
 • liny o grubości 10 mm regulowane
 • miękkie obramowanie antyuderzeniowe
 • odporna na zmienne warunki atmosferyczne
 • łatwy montaż dzięki zakończeniu lin w postaci kółek
  Dostępność – BRAK Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Bocianie gniazdo 1 – huśtawka 120cm.

399.00
Bocianie gniazdo 1 – huśtawka 120cm. Dane techniczne:
 • liny o grubości 10 mm regulowane
 • miękkie obramowanie antyuderzeniowe
 • odporna na zmienne warunki atmosferyczne
 • łatwy montaż dzięki zakończeniu lin w postaci kółek
  Dostępność – 1 – 7dni Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Bocianie gniazdo 1 – huśtawka 60cm.

299.00
Bocianie gniazdo 1 – huśtawka 100cm. Dane techniczne:
 • liny o grubości 10 mm regulowane
 • miękkie obramowanie antyuderzeniowe
 • odporna na zmienne warunki atmosferyczne
 • łatwy montaż dzięki zakończeniu lin w postaci kółek
Dostępność – BRAK Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Bocianie gniazdo 2 – huśtawka 100cm.

Original price was: 3,550.00zł.Current price is: 3,100.00zł.
Bocianie gniazdo 2 – huśtawka 100cm. Dane techniczne:
 • obramowanie antyuderzeniowe dodatkowo oplecione liną
 • stalowy rdzeń
 • siatka i regulowane liny do zawieszania zbrojone
 • odporna na zmienne warunki atmosferyczne
 • łatwy montaż dzięki zakończeniu lin w postaci szekli
  Dostępność – 4– 9dni Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Bungee lina

130.00
Bungee lina Bungee produkowane przez nas – skaj jest tego samego koloru co skaj stosowany w pozostałych naszych sprzętach. Ten fakt sprawia, że bungee bardzo dobrze się komponuje w gabinecie. Dane techniczne: Długość przed rozciągnięciem: 60cm; Długość po rozciągnięciu: 85cm; Możliwość zmiany wymiarów: TAK Dostępność: DOSTĘPNY W DUŻYCH ILOŚCIACH. Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Drabinka linowa

120.00
Drabinka linowa Drabinka produkowana przez nas - linki są tego samego koloru co linki pozostałych naszych sprzętów. Ten fakt sprawia, że drabinka bardzo dobrze się komponuje w gabinecie. Dane techniczne: Długość: 1,8m; Szerokość: 45 cm; Ilość szczebli: 6; Obciążenie: do 75 kg; Oczka do usztywniania: TAK Możliwość zmiany wymiarów: TAK Dostępność: 1 - 3 dni Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Drabinka linowa 5-szczeblowa

75.00
Drabinka linowa 5-szczeblowa Dane techniczne: Długość: 1,8m; Szerokość: 30 cm; Ilość szczebli: 5; Dostępność: dostępna Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Drabinka linowa 7-szczeblowa

180.00
Dane techniczne: Długość: 2,3m; Szerokość: 40 cm; Ilość szczebli: 7; Dostępność: dostępna Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Drabinka linowa podwójna 7-szczeblowa

Original price was: 230.00zł.Current price is: 200.00zł.
Drabinka linowa podwójna 7-szczeblowa Dane techniczne: Długość: 2,0m; Szerokość: 58 cm; Ilość szczebli: 7; Dostępność: dostępna Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Drabinka linowa trójstronna

160.00
Drabinka linowa trójstronna Dane techniczne: Długość: 1,9m; Szerokość: 35 cm; Ilość szczebli: 5; Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Hak klamrowy z karabińczykiem

145.00
Hak klamrowy z karabińczykiem – pozwala uzyskać dodatkowy punk zaczepowy. W skład zestawu wchodzą: 1. hak klamrowy z karabińczykiem; 2. Śruby montażowe; 3. Nakrętki wraz z zabezpieczeniem; 4. Kolor niebieski (inny na zamówienie); DOSTĘPNOŚĆ: DOSTĘPNY W DUŻYCH ILOŚCIACH. Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Hamak 200×80

110.00
Hamak 200x80 Dane techniczne: – wymiary:200 x 80 cm ; materiał: bawełna 70%, poliester 30%; Max. obciążenie: 100 kg
Dostępność: dostępny Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Hamak elastyczny

450.00
Hamak elastyczny Dane techniczne: - wymiary: 65 x 120 cm (powierzchnia do leżenia) + trójkąty z bawełny; - materiał: bawełna w połączeniu z lycrą; - kolor: niebieski, zielony Dostępność: 3 - 7 dni Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Hamak terapeutyczny

370.00
Hamak terapeutyczny Dane techniczne: – wymiary: 65 x 120 cm (powierzchnia do leżenia) + trójkąty z bawełny; materiał: bawełna; – kolor: niebieski.
Dostępność: dostępny Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Helikopter terapeutyczny

270.00
Helikopter terapeutyczny Podwiesie jest wyrobem medycznym i oznaczone znakiem Helikopter przyczynia się do kształtowania i koordynowania m.in.:  ruchowego, równoważnego, wzrokowo – ruchowego, tonicznego oraz proprioceptywnego. Dane techniczne: Długość linek – 140 cm (możliwość dostosowania do potrzeb klienta) Dostępność: 3 - 7 dni. Wiek dziecka 4-15 lat Dopuszczalne obciążenie – 75 kg Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów przesyłki.

Helikopter terapeutyczny z regulacją

290.00
Helikopter terapeutyczny z regulacją. Helikopter jest wyrobem medycznym oznaczonym znakiem Helikopter posiada regulację długości każdej z linki Helikopter przyczynia się do kształtowania i koordynowania m.in.:  ruchowego, równoważnego, wzrokowo – ruchowego, tonicznego oraz proprioceptywnego. Dane techniczne: Długość linek – 140 cm; Zakres regulacji  – ok. 60cm Wiek dziecka 4-15 lat Dopuszczalne obciążenie – 65 kg DOSTĘPNOŚĆ: DOSTĘPNY W DUŻYCH ILOŚCIACH. Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów przesyłki.

Huśtawka elastyczna

99.00
Huśtawka elastyczna Dane techniczne: - regulowane liny o grubości 10 mm, - wytrzymały, elastyczny plastik, - odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, - łatwy montaż dzięki zakończeniu lin w postaci kółek, - spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Dostepność: Dostępny Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Huśtawka kokon

Original price was: 220.00zł.Current price is: 199.00zł.
Huśtawka kokon Wymiary: 60 X 60 X 156cm Dostępne kolory: szary. Dopuszczalna obciążenie: 120 kg Waga huśtawki: 2,40kg. Dostępność: Dostępna. Produkt posiada certyfikat TUV Rheinland Polska i został szczegółowo przebadany pod kątem wytrzymałości i funkcjonalności. Koszt przesyłki ustalany indywidualnie w zależności od wagi oraz gabarytów zamówienia.

Sprzęt podwieszany do integracji sensorycznej

Zaburzenia w integracji sensorycznej u dziecka wymagają odpowiedniej terapii. U dzieci, u których zdiagnozowano tego typu problemy, stosuje się różne metody terapii integracji sensorycznej i specjalistyczny sprzęt. Jednym z najchętniej wybieranych produktów do wyposażenia przedszkoli, szkół i sal do terapii SI jest sprzęt podwieszany. Dostarcza bodźców biernych i pomagają w zachęceniu dziecka do aktywności fizycznej poprzez zabawę w ramach terapii SI. Sprawdź sprzęt podwieszany od Monesi.

Podwieszane sprzęty do terapii sensorycznej

Podwieszany sprzęt do integracji sensorycznej ma za zadanie stymulować układ przedsionkowy i czucie głębokie u dziecka. Jakie jeszcze ma działanie na dzieci?

 • Kształtuje koordynację ruchową, a raczej ruchowo-wzrokową.
 • Uczy orientowania się w przestrzeni i planowania ruchu.
 • Uczy balansu i utrzymywania ciała w prawidłowej pozycji.
 • Nie tylko integruje wrażenia odbierane przez zmysły, ale też wzmacnia mięśnie dziecka i zachęca do aktywności fizycznej.

Wypróbuj ćwiczenia ze sprzętami podwieszanymi w terapii SI

Sprzęty podwieszane do integracji sensorycznej (SI) to między innymi huśtawki (kokony, huśtawki-koniki, huśtawki okrągłe i typu grzybek), podwieszane platformy, drabinki linowe, bocianie gniazda, hamaki, helikoptery terapeutyczne. To jedne z wielu narzędzi służących w szkołach, przedszkolach i ośrodkach rehabilitacyjnych do prowadzenia terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu podwieszanego umożliwiają wykonywanie najróżniejszych ćwiczeń. Uczą dzieci prawidłowego czucia własnego ciała, prawidłowej postawy i reakcji równoważnych Wspomaganie ćwiczeń sprzętami podwieszanymi ćwiczy kondycję, równowagę i sylwetkę dzieci.

Integracja sensoryczna – huśtawka podwieszana

Huśtawki do jeden z podstawowych elementów terapii integracji sensorycznej i są stosowane w większości obiektów i poradni zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju zajęć dzieciom. Do wyboru mamy kilka rodzajów huśtawek:

 • koniki – umożliwiają zarówno ruch liniowy, jak i rotacyjny, bezpiecznie zawieszane hakami na podwiesiu; uczą poruszania się po płaszczyźnie nawet podczas siedzenia okrakiem, orientacji w przestrzeni i koordynacji obustronnej
 • grzybki – umożliwiają ruch we wszystkich kierunkach, ćwiczą koordynację, równowagę, ale też chwytanie
 • platforma – zapewnia dziecku bierne bodźce, umożliwia ćwiczenia w różnych pozycjach, w ruchu liniowym i wahadłowym

Huśtawka podwieszana uczy więc umiejętności zachowania równowagi i nie tylko. Sprawdź też inne sprzęty podwieszane do integracji sensorycznej w Monesi!