Sprzęt podwieszany do integracji sensorycznej

Zaburzenia w integracji sensorycznej u dziecka wymagają odpowiedniej terapii. U dzieci, u których zdiagnozowano tego typu problemy, stosuje się różne metody terapii integracji sensorycznej i specjalistyczny sprzęt. Jednym z najchętniej wybieranych produktów do wyposażenia przedszkoli, szkół i sal do terapii SI jest sprzęt podwieszany. Dostarcza bodźców biernych i pomagają w zachęceniu dziecka do aktywności fizycznej poprzez zabawę w ramach terapii SI. Sprawdź sprzęt podwieszany od Monesi.

Podwieszane sprzęty do terapii sensorycznej

Podwieszany sprzęt do integracji sensorycznej ma za zadanie stymulować układ przedsionkowy i czucie głębokie u dziecka. Jakie jeszcze ma działanie na dzieci?

  • Kształtuje koordynację ruchową, a raczej ruchowo-wzrokową.
  • Uczy orientowania się w przestrzeni i planowania ruchu.
  • Uczy balansu i utrzymywania ciała w prawidłowej pozycji.
  • Nie tylko integruje wrażenia odbierane przez zmysły, ale też wzmacnia mięśnie dziecka i zachęca do aktywności fizycznej.

Wypróbuj ćwiczenia ze sprzętami podwieszanymi w terapii SI

Sprzęty podwieszane do integracji sensorycznej (SI) to między innymi huśtawki (kokony, huśtawki-koniki, huśtawki okrągłe i typu grzybek), podwieszane platformy, drabinki linowe, bocianie gniazda, hamaki, helikoptery terapeutyczne. To jedne z wielu narzędzi służących w szkołach, przedszkolach i ośrodkach rehabilitacyjnych do prowadzenia terapii zaburzeń integracji sensorycznej. Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu podwieszanego umożliwiają wykonywanie najróżniejszych ćwiczeń. Uczą dzieci prawidłowego czucia własnego ciała, prawidłowej postawy i reakcji równoważnych Wspomaganie ćwiczeń sprzętami podwieszanymi ćwiczy kondycję, równowagę i sylwetkę dzieci.

Integracja sensoryczna – huśtawka podwieszana

Huśtawki do jeden z podstawowych elementów terapii integracji sensorycznej i są stosowane w większości obiektów i poradni zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju zajęć dzieciom. Do wyboru mamy kilka rodzajów huśtawek:

  • koniki – umożliwiają zarówno ruch liniowy, jak i rotacyjny, bezpiecznie zawieszane hakami na podwiesiu; uczą poruszania się po płaszczyźnie nawet podczas siedzenia okrakiem, orientacji w przestrzeni i koordynacji obustronnej
  • grzybki – umożliwiają ruch we wszystkich kierunkach, ćwiczą koordynację, równowagę, ale też chwytanie
  • platforma – zapewnia dziecku bierne bodźce, umożliwia ćwiczenia w różnych pozycjach, w ruchu liniowym i wahadłowym

Huśtawka podwieszana uczy więc umiejętności zachowania równowagi i nie tylko. Sprawdź też inne sprzęty podwieszane do integracji sensorycznej w Monesi!

Wyświetlanie 1–12 z 49 wyników